Yeni Bir Başlangıç

3 yıldan sonra…

Sonunda adam akıllı blog açabildim. Asıl istediğim .com uzantılı alan adını adamın teki almış bir türlü bırakmıyor. Ben de oguzhanunal.net‘i açayım dedim. Web yazılıma başlayalı 2 ay olacak neredeyse adam akıllı web sitem yoktu. Tema bulamadım, domain ayarlayamadım derken eninde sonunda açtım. 2 yıl meselesine gelecek olursak, orası çok farklı bir mevzu. 3 yıldır video tasarımlar falan yapıyorum, hepsinin sonunda bi’ web adresi var ama aslında yok o. Param mı olmadı, üşendim mi, bilgisizliğime mi geldi bilemiyorum. Mazeret de bulamıyor insan.

Tema Hakkında

Neyse, öyle böyle açtık bakalım. Merak edenler için kullandığım CMS WordPress. Tema ise Verbosa. Diğer ücretsiz lisanslı temalara göre oldukça seçenek sunuyor. SEO’su nasıldır bilmiyorum fakat zaten blog sitesinde SEO o kadar da önemli değil benim için. Header kısmına gelen fotoğrafı(şu an yere baktığım bir fotoğraf var, belki kaldırırım) hoşuma gitmedi pek. Logoyu ise responsive(mobil uyumlu) yapmamışlar. Onu da yakın zamanda Bootstrap framework ile halletmeyi düşünüyorum. Şu an pek önem arz etmiyor. Bunun dışında özellikle front-page üzerinde diğer temalara kıyasla tam erişim vermelerine bayıldım. Bol bol da widget alanı sunmakta. Post içinde hem leftbar hem de rightbar kullanamıyoruz bu eksilerden birisi. Tema genel olarak WordPress’in Twenty Fifteen temasını andırıyor.

İlk yazımı daha uzun yazmak isterdim fakat uykusuz bir geceden sonra sabah saat 7’ye yaklaşıyor. Bir grafik tasarımcı olan Neville Brody‘den bir sözle yazımı bitireyim.

Dijital dizayn boya yapmak gibidir ancak boya asla kurumaz.

 

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir