Hakkında

Merhaba!

Ben Oğuzhan. 1998 yılında Bursa / Osmangazi’de doğdum. 1.5 yaşıma geldiğimde Konya’ya taşındık. Bazen keşke taşınmasaymışız diyorum, zira pek benlik bir şehir değil. Bilgisayar alemiyle her milenyuma yakın doğan çocuk gibi aterilerle tanıştım. İlk bilgisayarım da 4. sınıftayken elimdeydi sanırsam. Bu da benim karanlık dönemimin başlangıcı çünkü ben 10 yaşımdan 18 yaşıma kadar oynadığım oyunların ve gezdiğim web sitelerinin nasıl yapıldığını hiç merak etmedim. 2017 yaz tatilinde bir hevesle başladığım yazılıma sımsıkı sarılmış durumdayım ve öğrenmeye aç bir şekilde open-source avlıyorum.

Eğitim

Hacettepe Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı

Bachelor’s Degree 2016-? (Halen)

Yazılım Bilgisi ve Altyazı Çevirileri

Yazılım:

Html5, CSS, JS, PHP, SQL başlangıç seviyesinde bilgiye sahibim. HTML’de bir eksiğim olduğunu düşünmüyorum, zira basit bir dil. Şu sıralar tamamen PHP‘ye yoğunlaşmış durumdayım. Gelecekte neler olur bilmiyorum. Azıcık tasarımcı ruhum olsa front-end’e yönelmek isterdim fakat sanırım bu benim yeteneklerim arasında yok. Umarım ileride olur.

Altyazı Çevirileri:

Toplamda 144(hâlâ artıyor) farklı dizi çevirisini, farklı dizi sitelerinde çevirmen olarak görevliyken yaptım. Çevirilerimin nasıl olduğu hakkında fikir sahibi olmak isterseniz Skype üzerinden oguzhan1unal kullanıcı adıyla bana ulaşabilirsiniz.

Şu sitelerde çevirilerim bulunmaktadır: dizilabyabancidizi(kapatıldı), dizigolddiziaydizimvar.

Çevirdiğim dizilerden bazıları: WestworldThe Young Pope(Türkiye’deki ilk çeviri), The FlashBig Little Lies(Tüm dizi), Fresh off the boatSpeechless ve daha adının bile aklıma gelmediği fakat arşivimde çürümeyi bekleyen onlarca çeviri.